Jak uczyć 3-latka samodzielności?

Witam moj synek ma 3 latka i jestem juz bezsilna . Tzn synek ciagle chce bym byla przy nim . Tak bylo zawsze ciagle placz i mama chodz tu badz tu. Od pol roku zaczelam prace na wieczory sy ek znosi dobrze , zostaje w tym czasie z tata . Problem jest tez w tym ze czesto z mezem klocimy sie o postepowanie wobec syna. Maz uwaza ze jestem nadopiekuncza i robie tym krzywde mu. W nocy praktycznie wstaje do niego 2 3 razy . Ciagle mamo chodz usiadz przy mnie a jak nie to histeria . Maz uwaza ze powinnam zlekcewazyc go bo przez to ze jestem na kazde jego zalowanie on sie tak zachowuje . Ale kompletnie niewiem jak to zrobic teraz . Nie mamy pratycznie czasu dla siebie z mezem bo ma wieczor ja musze byc z nim w pokoju i siedziec bo inaczej placze i histeryzuje. Prosze o pomoc jakies rady .

Witam,
mama nadopiekuńcza , wyręczająca dziecko paradoksalnie uniemożliwia umiejętność uczenia się dziecka, dobrze byłoby, żeby rodzice doszli do konsensusu, w sprawie postępowania wobec syna,
zachęcam do poczytania;
http://www.edziecko.pl/przedszkolak/1,79345,15457668,Jak_uczyc_dziecko_samodzielnosci.html
https://mamotoja.pl/nauka-samodzielnosci-4-rady-jak-nauczyc-dziecko-bycia-samodzielnym,dziecko-w-przedszkolu-artykul,1349,r1p1.html
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Mam mało danych...

W załączeniu link, dotyczący lęku separacyjnego:
http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/wychowanie/lek-separacyjny-jakie-sa-jego-przyczyny-i-jak-sobie-z-nim-poradzic-lek-separacyjny-u-dzieci-i-doroslych_45770.html

Myślę, że przydatna byłaby dla Państwa Rodziny konsultacja u Terapeuty rodzinnego.

Serdeczności i pomyślności Państwu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605