Jak ułożyć relacje z dużo starszym mężczyzną?

Witam. Od kilku miesięcy spotykam się z dużo starszym mężczyzną, którego pokochałam z wzajemnością. Często wyznajemy sobie miłość, zwłaszcza moj M, stale powtarza,że mnie kocha. Spędzamy miło czas, rozmawiamy na ważne tematy, takie jak wspólna przyszłość. Mieszkamy w innych miastach, ale nie przeszkadza nam to w regularnych spotkaniach. Niestety, tak wyglądało do dziś, dopóki nie ogarnęła mnie wściekłość i poczucie oszukania, kiedy wyznał mi, że nadal mnie kocha, ale nie możemy być dłużej razem, ze względu na mój wiek i zaproponował przyjaźń...tylko,że ja bardziej będę cierpieć, tęsknię za nim i nie chcę o nim zapomnieć. Jestem załamana...nie wiem już, co mam robić??

Warto porozmawiać z partnerem o przyczynach rozstania. Szczególnie, jeśli jest to dla Pani ważne i ułatwi ewentualne pogodzenie się z jego decyzją. Bo przyczyn takiej decyzji może być wiele i mogą one być bardzo różne. Wysłuchanie siebie nawzajem da szanse na ewentualne wytłumaczenie pewnych aspektów, wyjaśnienie czy zrozumienie. Należy jednak pamiętać, że podobna rozmowa nie musi doprowadzić do zmiany decyzji partnera i że może stanowić pewne domknięcie relacji.
Przyjaźń w sytuacji, gdy nadal kocha Pani partnera może być dla Pani trudnym wyjściem- bo każdy gest czy sygnał ze strony partnera będzie dla Pani pytaniem czy coś się nie zmienia w Waszej relacji ( w sensie niektóre jego gesty mogą budzić nadzieję na związek, po którym przyjdą bolesne rozczarowania). Także fakt, że domknie Pani nierokująca relację pozwoli Pani zaangażować w inne aspekty życia, a w późniejszym okresie także otworzyć się na inne relacje (co byłoby trudniejsze będąc w przyjaźni, w której nadal liczyłaby Pani na coś więcej i uczucie byłoby w jakiś sposób podtrzymywane).
Jeśli jest Pani bardzo trudno- można także skorzystać ze wsparcia i konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym Pani wspierającą i pomocną rozmowę Pani z Osobą zaprzyjaźnioną, godną zaufania albo skorzystania z takiej rozmowy wspierającej z psychologiem, by mogła Pani przepracować poczucie straty relacji uczuciowej z ważnym dla Pani Mężczyzną.

Życzę Pani troskliwego zadbania o siebie,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Proszę Pani,
Miłość w wieku 18 lat jest rzeczywiście gwałtowna i namiętna. Partner Pani, jak Pani podaje dużo starszy mężczyzna, chce się wycofać ze związku, być może przestraszył się Pani uczucia. Nic nie pisze Pani o partnerze: czy jest wolnym człowiekiem, jak jest wykształcony, czym się zajmuje? Spotykanie się co jakiś czas dwóch osób gustujących w sobie zawsze jest świetne, radosne i twórcze. Rozmowy na temat przyszłości są bardzo odległe od tej przyszłości. Nie wiem czy Pani się jeszcze uczy, czy pracuje? I myślę, że do dużo starszego od Pani partnera zaczęła docierać rzeczywistość i pewnie przestraszył się Pani uczucia do niego.
Proszę porozmawiać o tym uczuciu i tym partnerze z przyjaciółmi, rodzicami lub psychoterapeutą. Te rozmowy na pewno pomogą.

Pozdrawiam, życząc wszystkiego dobrego na święta Bożego Narodzenia i w Nowym Roku,
Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl