Jak ulżyć w bólu 8-letniej córce, która złamała nogę?

Moja córeczka złamała sobie wczoraj nogę (piszczel). Noga została włożona w gips. Nie dostaliśmy od lekarza polecenia żadnych leków przeciwbólowych a mała skarży się na straszny ból nogi, jest osowiała. Córka ma 8 lat. Proszę o poradę jak mogę ulżyć jej bólowi (np. jakieś leki). Pozdrawiam!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najlepszy i względnie bezpieczny dla dzieci doraźnie jest paracetamol w dawce adekwatnej do masy ciała dziecka. Silniejsze leki wydawane są na receptę i ich zażywanie powinno zostać uprzednio skonsultowane z lekarzem (najlepiej pediatrą lub chirurgiem dziecięcym).