Jak umięśnić uda i nie obciążyć kolan?

Witam. Chciałabym umięsnic uda, gdyż są zbyt grube, jednak mam problemy z kolanami, a większość ćwiczeń na uda obciąża kolana. proszę o pomoc
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Polecam ćwiczenia w leżeniu czyli rowerek, unoszenie nóg w leżeniu przodem i tyłem, nożyce. Nie wolno Ci klękać ani kucać. Jak masz obciążenia zapinane na rzepy to można zapiąć nad kolanem czyli na początku uda. Polecam pilates - ujędrnia i wzmacnia ciało - wprawdzie nie spala tłuszczu, ale ma duże znaczenie w ujędrnianiu ciała i normalizowaniu, harmonizowaniu napięcia mięśniowego. Dodatkowo można także wykorzystać basen do ćwiczeń. Mam tu na myśli pływanie.