Jak uniknąć efektu jojo po diecie?

Mam 35 lat, waga 54 kg, wzrost 159 cm,ćwiczę 2 razy w tygodniu, sporo chodzę. Właśnie skończyłam wychodzić z diety poprzez zwiększanie kalorii co tydzień o 100. Obecnie doszłam do 1650 kcal. Teraz nie chcę już chudnąć, chcę utrzymać wagę. Czy mam jeszcze zwiększać ilość kalorii? Jak mogę zapewnić sobie utrzymanie wagi bez efektu jojo? Oczywiście nadal jem zdrowo i wyeliminowałam złe nawyki. Z góry dziękuję za odpowiedź i informację jakie jest moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Dziękuję!

Witam Panią,

Według przeliczeń Pani zapotrzebowanie kaloryczne - czynna przemiana materii to nieco ponad 2tys kcal. Jednak aby uniknąć efektu jo-jo proszę przez jakiś czas utrzymać obecnie stosowaną dietę czyli 1650kcal. Teraz proszę ostrożnie i bardzo powoli zwiększać ilość przyjmowanych kcal. Należy tez obserwować swój organizm. Jeżeli nadal będzie Pani chudła można nieco zwiększyć podaż. Pilnuje Pani aby nadal jeść zdrowo, aby dieta była pełnowartościowa a aktywność fizyczna systematyczna i efekt jo-jo się nie pojawi.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk