Jak uniknąć efektu jojo po odchudzaniu?

Przez kilka tygodni była na diecie. Schudłam, a teraz chce zjadać trochę więcej. Jak uniknąć efektu jojo. Czy spożywanie 20% więcej kalorii w ciągu doby nie będzie tego powodowało?
ponad rok temu

Witaj,
Na wystąpienie efektu jojo mają wpływ :
- ile kalorii jadłas podczas odchudzana (optymalnie > 1200)
- jak dlugo trwała dieta,
- stopień restrkcyjności (zawartość tłuszczu, węglowodanów w diecie),
- ile schudłaś, w danym okresie czasu,
- czy uprawiasz sport.
Przyjmnuje się że zawartość kalorii powinno zwiększaś się o 300 na tydzień docelowo do 2000kcal.