Jak uniknąć nadmiaru skóry podczas odchudzania?

Witam mam problem z otyłością. Ważę prawdopodobnie ponad 130 kilogramów. Ćwiczę na siłowni, ale z dietą u mnie jest ciężko, ponieważ nie znam się na tym. Chciałbym zgubić wagę do 80 kilogramów, ale boje się, że po utracie wagi mogę mieć nadmiar skóry. Co robić gdybym miał nadmiar skóry?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
jeżeli tempo chudnięcia będzie prawidłowe,skóra się ściągnie sama, gdyby tak się nie stało wystarczy korekta skóry powłok brzusznych.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry!

Najlepiej chudnąć powoli poprzez wprowadzenie odpowiedniego jadłospisu i aktywności fizycznej. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska