Jak uniknąć odklejenia się siatkówki?

witam. chciałbym zapytać jakie możemy podjąc środki zaradcze aby zapobiec ewentualnemu odklejeniu się siatkówki. lekarz okulista podczas badania wykrył zmiany, które maja sprzyjać odklejeniu. z poważaniem.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, proszę unikać stanów zwiększających ryzyko odklejenia, dźwigania ciężarów i nadmiernego wysiłku fizycznego. Pozdrawiam