Jak uniknąć tych skutków ubocznych przy leczeniu?

Brałam fevarin 8dni,razem 3 tabl50 mg,na depresję.przez lek omal się nie zabiłam,wczesniej nigdynie było myśli s)sku ubo:ataki paniki,przymus samobojczy,walczylam żeby tego nie zrobić,wymioty,biegunka,chyba gorączka,bezsenność,osłabienie,mrowienie,pieczenie,klucie,zawroty głowy,szumy uszne,czestomocz,swiatlowstret ból uszu gardła szczęki kości glowybrzucha,wstrząsy w głowie.to było w kwietniu,nie przeszło,dr mówi że coś sie "zruszyło" w mózgu inie wie co robic,ratuje się benzo ale muszę odstawić

Dzień Dobry Pani,

Jestem w stanie zrozumieć wymienione przez Panią objawy uboczne.
Nie jest to rzadki przypadek.

Z mojej strony zachęcam Panią do rozważenia decyzji o podjęciu terapii, która nie powoduje skutków ubocznych...

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Organizm ludzki różnie reaguje na zmianę czy wprowadzenie
nowego leku.
Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze
zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.
W przypadku zażywania fluwoksaminy (fevarin)
również należy liczyć się ze skutkami ubocznymi, np. takimi jak:
lęki, bezsenność, biegunka, wymioty, zawroty głowy, częstomocz,
myśli samobójcze itd.
Kwestię skutków ubocznych stosowanych leków powinna Pani
skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby i posiada stosowną
wiedzę na temat przepisywanych leków.
Warto jednak zastanowić się nad tym, żeby depresję
bezpiecznie wyleczyć.
Powinna Pani bowiem wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem
objawowym - leki nie leczą depresji i nie rozwiązują problemu,
jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości
stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia odpowiednio dobranej psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko depresji,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl