Jak uporać się z katarem trwającym 2 lata?

Od 2 lat mam katar, nic nie pomaga, brałam sterydy, płuczę nos, a cały czas mam obrzęknięty i przekrwione oczy. Robiłam wymaz z gardła wyszedł ok. Mam lekki niedosłuch i dość często zmienia mi się ciśnienie w uszach - jak przy starcie samolotu. W nosie mam biały, gęsty katar. Często zatyka mi się nos. Bardzo proszę o pomoc - jak z tego się wyleczyć.

Jeśli objawy nosowo zatokowe typu katar związane są również z zaczerwienieniem oczu to podejrzewa się tło alergologiczne Proszę zatem udać się do alergologa i prowadzić dotychczasowe leczenie laryngologiczne które było słuszne