Jak uporać się z kłopotliwym napięciem seksualnym?

Odczuwam zbyt duże napięcie seksualne prawie cały dzień, w narządach i brzuchu. Czasami czuję się jak mężczyzna. Jakiś czas temu byłam w związku z mężczyzną. "Ocieraliśmy się" o siebie i to wywoływało najwyższe odczucia. Dziś jestem sama, nie masturbuje się. Natomiast duże napięcie seksualne, kojarzące mi się nadal ze zdarzeniami w związku, jest bardzo kłopotliwe. Występuje ono gdy jestem sama, wśród ludzi, a wywołać je mogą różnorakie bodźce z otoczenia. Czy potrzebuję terapii? Czy mogę sama się z tym uporać i jak?

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Kobiety także mają potrzeby seksualne i podobnie jak u mężczyzn, u kobiet także może narastać napięcie seksualne. Jest Pani teraz sama, co nie oznacza, że Pani seksualność na czas samotności się wycisza. Wręcz przeciwnie, doświadczenia seksualne z poprzednich związków mogą zwiększać obecną potrzebę zaspokojenia pragnienia.
Warto, żeby zastanowiła się Pani, jak sama może sobie z tym poradzić. Może Pani poszukać partnera na stałe, z którym tworząc związek mogłaby Pani zaspokajać także swoje potrzeby seksualne. Jeśli uzna to Pani za odpowiednie, to może Pani stosować masturbację do czasu znalezienia nowego partnera. Jednak to zależy wyłącznie od Pani. Warto spróbować rozładowywać nadmiar energii i napięcia przekierowując je, np. na aktywność sportową czy wykonując zajęcia sprawiające Pani przyjemność.
Jeśli to nie przyniesie efektów, polecam wizytę u seksuologa.
Pozdrawiam