Jak uporać się z uczuciem przygnębienia po rozstaniu z dziewczyną?

Witam, rozstałem się z dziewczyną, ale raczej to ona mnie rzuciła. Mieszkamy w dwóch różnych miastach i w gruncie rzeczy to było przyczyną w połączeniu z nadmiarem obowiązków i brakiem czasu z tego tytułu. W dzień przed wyjazdem do niej, kiedy udało mi się znaleźć czas w weekend, napisała mi że nie mam przyjeżdżać...i że w gruncie rzeczy ten związek nie ma sensu na odległość... Mam trochę problemów w pracy i w domu rodzinnym....a ona była moim wsparciem w tych chwilach. Z dnia na dzień powiedziała mi że to koniec....jestem załamany bo bardzo ją kocham... Może dam jej trochę czasu, może przerosły ją te wszystkie problemy.....może ma sama problem, o którym mi po prostu nie mówiła, mimo że pytałem... Proszę o poradę co robić...

Szanowny Panie,

Bardzo mi przykro z powodu przeżywanego przez Pana cierpienia. Rzeczywiście, sytuacja, którą Pan opisuje musiała być dla Pana ogromnym zaskoczeniem i źródłem cierpienia.
To prawda, że związki na odległość wymagają więcej wysiłku i wkładanej w nie pracy. Tym, co pomaga im w przetrwaniu jest zazwyczaj posiadanie wspólnego celu, który określa ile taki stan rzeczy ma jeszcze potrwać i co stanie się po jego zakończeniu. Jeżeli partnerzy oboje wierzą, że trudności związane z odległością są przejściowe, łatwiej jest mierzyć się z nimi na co dzień.
W obecnej sytuacji rzeczywiście danie sobie obojgu czasu i przestrzeni może być dla Was korzystne. Być może pojawi się tęsknota, która skłoni Was do ponownego zejścia się; być może możliwe stanie się wypracowanie jakiegoś kompromisu lub innego rozkładania czasu by zapewnić niezbędną dla trwania związku bliskość i intymność.
Nie mniej jednak, z całą pewnością sytuacja, w której Pan się znalazł jest trudna i warto byłoby, by znalazł Pan na ten czas źródło wsparcia. Czy będą to koledzy, rodzina czy specjalista psycholog - zachęcam do zadbania o siebie w tak trudnym okresie.
Życzę powodzenia.

Witam,

wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne jako forma pomocy, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć i poradzić sobie z problemem.

Pozdrawiam serdecznie