Jak uporać się ze strachem przed wychodzeniem z domu?

Mężczyzna 20 lat Witam od jakiegoś czasu choruje na nerwice lękową, psychiatra przepisał mi tabletki escitil i nie dawno zwiększył dawkę do dwóch tabletek, tyle że One nie bardzo spełniają swoje zadanie, boję się iść gdzieś dalej niż w pobliżu domu bo zaraz łapią mnie duszności i ataki paniki, nie wiem co mam zrobić, zwłaszcza że mam ostatnią klasę do zdania. Co mam zrobić żeby poczuć się znów normalnie? Proszę o pomoc.

Dzień dobry.

Zalecaną formą leczenia w przypadku nerwicy lękowej jest psychoterapia. Leki pełnią pełnią w leczeniu nerwic funkcję pomocniczą. Zachęcam Pana, by rozważyła Pan zgłoszenie się na konsultację do psychoterapeuty. Można to zrobić prywatnie, ale też w ramach NFZ (potrzebne wówczas skierowanie od lekarza rodzinnego lub psychiatry), być może także w poradni, w której korzysta Pan z pomocy lekarza psychiatry.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog