Jak uratować przedniego zęba u osoby, która miała przymocowanego zęba na trzpieniu?

Stomatologia. Dzień dobry. 8 lat temu ułamała mi się jedynka, która od razu została przymocowana na trzpieniu. Teraz po latach wdała się infekcja, trzeba było usunąć ten kawałek i trzpień. Dentystka namawia do wyrwania, inna, po konsultacji również - jak już pojawił się rozległy stan zapalny to może się powtórzyć. Inny lekarz chce za wszelką cenę ratować, ale nie ma pewności czy implant się przyjmie. Boje się korony mocowanej na innych zębach,jest inne rozwiązanie?kompozyt?bardzo proszę o pomoc

Witam,

Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Należałoby zbadać jak głęboko ząb jest uszkodzony, zrobić RTG. Ząb prawdopodobnie wymaga ponownego leczenia kanałowego. Często można takie zęby następnie odbudować ponownie i funkcjonują jeszcze wiele lat jednak opis słowny to stanowczo za mało informacji żeby zaplanować ewentualne leczenie. Jeżeli posiada Pani rtg cyfrowe tego zęba to proszę przesłać, możliwe że już na podstawie zdjęcia RTG będę mógł ocenić możliwości leczenia. Adres: gabinet@hd-dental.pl. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski, HD-Dental