Jak uratować związek z chłopakiem chorym na depresję?

Mój chłopak od ponad pięciu lat choruje na depresję (początkowo stosowane było leczenie farmakologiczne, które później zostało zaniechane). Niedawno udało mi się namówić go na wizytę u specjalisty, który stwierdził konieczność podjęcia połączonej farmakoterapii i psychoterapii. Partner wykupił leki, jednak odmawia zarówno wizyty u psychologa, jak i podjęcia psychoterapii. Walczy z uzależnieniem od pornografii, jednak nie chce szukać pomocy u specjalisty, twierdząc, że poradzi sobie sam. Ostatnio stwierdził, że przestał czuć do mnie to, co wcześniej. Kilka miesięcy temu mieliśmy jeszcze plany odnośnie założenia rodziny, mimo jego ciężkiego stanu byliśmy szczęśliwi. Nasz związek wisi na włosku, szczerze mówiąc, jestem kompletnie wyczerpana i przerażona, bo bardzo mi na nim zależy... Nie wiem, co mogę zrobić.

Witam!
Depresja jest zaburzeniem psychicznym, które wpływa na samopoczucie i funkcjonowanie chorego. Powoduje także zmiany w myśleniu i postrzeganiu świata. Pani partner nie chce się leczyć, przez co objawy mogą być nasilone. Oprócz depresji ma także problem z pornografią. Te trudności mogą wpływać na jego decyzje i zachowanie względem Pani.
Warto, żeby zapytała go Pani, czego on od Pani oczekuje i jak może mu Pani pomóc. On jest dorosły i nie zmusi go Pani do podjęcia się leczenia. Może Pani jednak pomóc mu, jeśli on będzie tego chciał. Mimo tak trudnej sytuacji w związku, proszę nie zapominać o sobie i starać się zadbać o swoje samopoczucie.
Dobrze, żeby znalazła Pani dla siebie wsparcie wśród znajomych lub rodziny. Pomoc innych może pozwolić Pani radzić sobie w tej sytuacji. Otaczający Panią ludzie mogą także pomóc w znajdowaniu nowych rozwiązań dla trudnych kwestii.

Pozdrawiam