Jak uregulować stosunki z teściową?

Z góry przepraszam za błędy, polski nie jest moim pierwszym językiem. Teściowa nie szanuje nas. Potrafi podważyć nasz autorytet i robi z siebie ofiarę gdy gada z dzieckiem, że "tata i mama są niemili, mądrzą się" i mówi że syn jest jej. Syn ma 9 miesięcy ale boję się, że nie szanując teraz nasze zasady, to może mieć na syna zły wpływ później. Mąż z Nią pogadał ale dalej robi swoje. Próbowaliśmy przerwę 3 tygodniową, ale płakała do męża i zrobiło mu się przykro. Już nie wiem co możemy robić.

Witam, proszę się zastanowić, co będzie dla Państwa i dziecka najbardziej korzystne. Z Pani teściową proszę porozmawiać o zasadach, wzajemnym szacunku, pokazać jak stosunki między Państwem wpływają na rodzinę. Jakie granice nie powinny być przekraczane w relacji. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień dobry. Najważniejsze, aby Państwo jako rodzice ustalili wspólnie na co się godzą i na co nie a później przedstawili swoje stanowisko mamie męża. Warto konkretnie odnieść się do sytuacji, które sprawiają kłopot. To rodzice ustalają reguły wychowawcze i te panujące w domu. Znajomi i krewni powinni je znać i szanować. Warto podkreślić w tej rozmowie jakie skutki takie zmiany i informacje wprowadzane przez babcię mają dla dziecka. Często małżonkowie zakładają, że jedno z nich lepiej sobie poradzi w takiej rozmowie z własnym rodzicem. W praktyce jest dokładnie odwrotnie, to zwykle syn czy córka mają większą trudność postawić granice własnej mamie czy tacie niż synowa czy zięć. Proszę pamiętać, że nie macie Państwo złych zamiarów a jedynie chcecie odzyskać kontrolę nad sytuacją. Kontrola ta jest niezbędna dla utrzymania harmonii całej rodziny oraz dla zapewnienia poczucia bezpieczeństwa dziecka. Takie rozmowy bywają trudne. Zachęcam Państwa do skorzystania z fachowej pomocy np. konsultacji psychologicznej dotyczącej tego zakresu. Uzyskane wskazówki będą dla Was pomocne i zwiększą skuteczność wprowadzenia zmian. Serdecznie pozdrawiam.