Jak uspokoić 8-miesięczne dziecko?

Proszę o poradę odnośnie mojego ośmiomiesięcznego syna... Moje pytanie to: czy mogę mu podawać melisę (w jakich proporcjach) i czy to pomoże, by był spokojniejszy, ponieważ niestety bardzo dużo płacze i jak tylko mu zniknę z pola widzenia, od razu jest płacz,często jest marudny i widać, że śpiący, ale niestety nie pomaga usypianie na rączkach, łóżeczko to już w ogóle dla niego wróg. Często nawet pięciu minut nie potrafi być beze mnie, nie pomaga jakaś nowa zabawka, którą mógłby się zająć ani to, że jak troszkę popłacze, to wkońcu przestanie, potrafi długo i głośno, przeraźliwie płakać. Ciężko jest zrobić coś w domu, bo jak zniknę, to jest płacz lub raczkuje za mną i wspina się po moich nogach... Sypia 2 razy w ciągu dnia po maks. 40 min. Wtedy jest trochę spokoju, a poza snem jest takim małym terrorystą. Podawałam mu nawet herbatki z melisą z Hippa, niestety, bez rezultatu. Bardzo proszę o poradę w tej sprawie. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Czy konsultowała Pani problem z lekarzem pediatrą? Doświadczeni specjaliści, stykający się na codzień z podobnymi sytuacjami, mają wiedzę, jak radzić sobie w podobnych sytuacjach. Nie napisała Pani nic o stanie zdrowia dziecka. Być może istnieje przyczyna, która powoduje u niego taki niepokój. Należałoby przeprowadzić podstawową diagnostykę i najlepiej leczyć przyczynowo. Leczenie objawowe jest ostatecznością i proszę pamiętać, że należy stosować tylko leki przeznaczone dla dzieci w odpowiednim wieku.

Uważam, że nie powinna Pani podawać melisy małemu dziecku. Znajduje się Pani w pewnym etapie wychowawczym, w którym należy wykazać się cierpliwością. Proszę poprosić o pomoc bliską rodzinę - matkę, ojca, męża. Odnaleźć u nich wsparcie.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu