Jak usprawnić krążenie w nodze?

Przyjaciel miał uszkodzoną żyłe główną w lewej nodze. O mało nie amputowano mu nogi. Obecnie od paru lat jest na lekach przeciwbólowych. Noga wyraźnie puchnie od nadmiaru ruchu. Poza tym to od kolana w dół jest krwistosina. Czy są leki usprawniające krążenie? Czy po zamknięciu żyły jest możliwość odbudowanie i połączenia ich? Gdzie się udać?

Lek. Michał Lenard

Noga powinna być zbadana przez chirurga naczyniowego, który będzie mógł zalecić odpowiednie leczenie. Pozdrawiam!