Jak ustalić datę porodu?

prosze o pomoc w ustaleniu daty porodu. Jezeli dokladnie wiem, ze owulacja i stosunek nastapilo 19 czerwca to na kiedy powinnam miec termin porodu?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawidłowa ciąża trwa około 40 tygodni. Proponuję dodać do tej daty ten okres i otrzymamy wtedy prawdopodobną datę porodu. Jest to jednak data hipotetyczna ponieważ ciąża nie trwa ''jak w zegarku'' zawsze 280 dni. Najlepszym wyjściem jest określenie wieku ciąży i terminu porodu na podstawie kolejnych badań USG.