Jak ustalić dietę aby schudnąć?

Witam, proszę o poradę gdzie szukać pomocy. Jestem młodym człowiekiem 21 lat. Od małego dziecka od kiedy pamiętam byłem otyły , miałem duży brzuch i.wagę.dodam tylko ,że brat podobnie jak ja jest otyły to samo ojciec. Odkąd pamiętam chciałem i próbowałem schudnąć. Od 2 lat biegam , zdrowo się odżywiam , unikam cukru , dieta nie przekracza 2000kcl , jem warzywa , kasze itp. Mimo diety i biegania 40min co 3-4 dni schudłem w ciągu roku tylko 10kg poniżej 90 kg nie potrafię zejść. Niestety po odrzuceniu biegania trzymakąc dietę tyję nadal waga przez 4 miesiące wzrosła o 20kg. To nie jest moje jedno podejście do odchudzania i biegania cały czas to samo waga wraca do 110kg . Zrobiłem badania , cukru nie mam, hormony są ok oprócz kortyzolu który nieznacznie jest przekroczony, test hamowania kortyzolu wyszedł pozytywnie, TESTOSTERON 9,40 nmol/l min.6.93 , max. 28,1 nmol/l Kortyzol w surowicy 27,80 ug/dl min. 2,5 max.25 ug/dl, tarczyca ok. Nie wiem gdzie jeszcze uderzyć i co jeszcze mogę zrobić w takowej sytuacji ? Proszę o pomoc

Dzień dobry,

niewiele napisał Pan o swojej diecie odchudzającej.Powinien się Pan skonsultować z dietetykiem, który sprawdzi Pana sposób odchudzania się i wskaże wskazówki na dalsze kilogramy.

Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.

Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.

Pozdrawiam