Jak ustalić, kiedy doszło do zapłodnienia?

Witam,
ostatnią miesiączkę miała 16.12.10, w dniu 29.12 współżyłam ale wytrysku nie było. W dniu 31.12 i 2.01.11 stosunek odbyła do samego końca. Finał jest taki, że lekarz w dnie 18.01.11 potwierdził 4/5 tydzień ciąży.
Proszę o odpowiedź, kiedy mogło dojść do zapłodnienia? Czy dzień 29.12 też wchodzi w ten czas zapłodnienia?

29 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nie można z całą pewnością określić, który stosunek doprowadził do zapłodnienia. Jeżeli podczas pierwszego stosunku nie doszło do wytrysku to mogło dojść do przeniesienia preejakulatu. Zawiera on  plemniki co może doprowadzić do ciąży. Wówczas prawdopodobieństwo ciąży jest małe ale nie równe zeru.

Pozdrawiam