Jak ustalić relacje partnerki z dziećmi?

Dzień Dobry Mój poprzedni związek rozpadł się w 2011r. Mam dwóch synów 16 i 18 lat.Mieszkają z matką ale sąd nieograniczył mi możliwości spotkań z Nimi.Moja ex też mi ich nie zabraniała.Gdy tego chcieli wychodziliśmy do kina,na spacer,na lody,kręgielnie,itp. Dwa lata temu poznałem moją obecną partnerkę.W jej poprzednim związku były mąż był tyranem i despotą.Bardziej zależało mu na ich dzieciach niż żonie,którą podle traktował. Planujemy się pobrać we wrześniu.Tu pojawia się problem.Moja partnerka zgadza się na moje spotkania z synami pod warunkiem że u nas w domu,i w jej obecności.Początkowo chłopcy przychodzili.Jednak z czasem zaczeli pytać dlaczego niemożemy we trzech wyjść do miasta,kina. Poprostu chcieliby pobyć tylko ze mną przez te 1-2 godziny, co 2-3 weekend. Co do tej pory było normalnym zachowaniem.Partnerka kategorycznie odmówiła,robiąc przy tym awanturę.Grożąc zerwaniem związku cyt. "albo ja albo dzieci". Każda najmniejsza sugestia do rozmowy o tym grozi awanturą. Twierdzi że boi się powtórzenia sytuacji z poprzedniego związku. Czy partnerka ma prawo do takiego zachowania i stawiania takich wymagań?

Witam
Partnerka nie ma prawa decydować o Pana relacjach z Pana dziećmi, w przypadku , jeśli nie jest ich matką i w zaistniałej sytuacji proponuję zgłosić się na terapię par aby uporządkować poszczególne relacje i ustalić prawa.
Pozdrawiam
Anna Szyda