Jak ustalić wiek ciąży po USG?

Dzień dobry, wczoraj byłam na wizycie ginekologicznej, wykonane został badanie USG dopochwowe - widoczny pęcherzyk ciążowy wielkości 13.5mm i ciałko żółte 3.6mm. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 11 stycznia, pierwszą wyższą temperaturę zaobserwowałam 26 stycznia. Jak w moim przypadku obliczyć, który to tydzień ciąży, czy jest to koniec 5 czy koniec 6? Czy na tym etapie zarodek może jeszcze być niewidoczny na badaniu? Kolejna wizyta u ginekologa za 2 tygodnie(6.03). Czego należy się spodziewać?

Lek. Tomasz Budlewski

A miesiączki były regularne czy nie? Przy regularnych bierzemy pod uwagę datę ostatńiej miesiączki, a przy nieregularnych opieramy sie na pierwszy, usg odnośnie wieku ciąży.