Jak usunąć 8 kilogramów nadwagi?

Witam..mam mały problem z wagą, ogólnie lubie jeść wszystko i nie odmawiam sobie..mam ok 8 kg nadwagi i nie wiem jak sobie z tym poradzic, po prostu nie wiem od czego zaczac a bardzo bym chciala do wakacji schudnac. Najgorzej jest z udami i brzuchem mam tzw. ,,oponke ". prosze o pomoc

Witam

Podstawą w redukcji masy ciała jest jedzenie śniadania. To w godzinach porannych orgaznizm potrzebuje najwięcej energii i najlepiej zużywa kalorie. Zjedzenie nawet małego posiłku po przebudzeniu, to klucz do lepszego, szybszego trawienia przez resztę dnia. Przerwy miedzy posiłkami nie mogą być krótsze niż 2 godziny a dłuższe niż 4 godziny. Kiedy nie jesz przez kilka godzin, a później spożywasz obfity posiłek, wówczas twój organizm magazynuje tkankę tłuszczową. Słodycze jedz nie częściej niż 1 raz w tygodniu (1 porcję) i nigdy wieczorem. Kolację powinnaś spożyć najpóźniej 3-4 godziny przed snem i powinien to być lekki posiłek bogaty w białko, a ubogi w węglowodany, np. sałatki na bazie warzyw z dodatkiem sera, kurczaka, tuńczyka lub jaja. Masło zastąp margaryną, a majonez jogurtem, np. greckim. Pij wodę niegazowaną ok 2l. dziennie.
Proszę przeczytać https://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam!
www.dietetykmedyczny.com

Witam, Rozpoczynając odchudzanie ważne jest aby wyznaczyć sobie racjonalny cel, do którego będziemy dążyć oraz czas, w jakim chcemy go osiągnąć. Następnie należy wyznaczyć cele krótkoterminowe, które to krok po kroku będziemy realizować, które doprowadzą nas do osiągnięcia długoterminowego celu. Proszę pamiętać, że najbardziej racjonalny jest stopniowy spadek masy ciała ok 2-3 kg/mies. Proszę notować przez parę dni co Pani zjada, oraz zastanowić się które nawyki żywieniowe wymagają poprawy. Może należy popracować nad regularnością posiłków, a może nad ich składem? Nie można zalecić tutaj złotego środka, ponieważ nie wiem, jaki Pani żywienie aktualnie wygląda. Warto zastanowić się nad tym, czy ułożenie planu żywieniowego przez dietetyka nie byłoby pomocne. W tym celu należy udać się na konsultację do specjalisty. Ciekawostki żywieniowe, które warto wprowadzić w życie znajdzie Pani na mojej stronie www.psychodietetyk.org. Mam nadzieję, że Pani pomogą.
Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Brzuskiewicz

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska