Jak usunąć blizny po laparoskopii?

Witam. 27.11.2015 roku miałam laparoskopie wyrostka robaczkowego. Dziś tzn 7.12.2015 miałam ściągane szwy. Po lewej stronie brzucha mam w miejscu rany wklęsłą dziurke. Czy po jakimś czasie ta dziurką wyrówna sie z reszta mojego brzucha? Wygląda to tak jakbym miała drugi pępek. Czy mam masować to miejsce? Jakie kremy stosować aby rany były jak najmniej widoczne?

Najlepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie wykorzystywane są lasery - lekarz musi przede wszystkim obejrzeć bliznę i dopiero wtedy zaproponuje Pani najlepsze rozwiązanie ( oraz określi w jakim czasie najlepiej rozpocząć zabiegi ).

Na blizny można stosować kremy silikonowe. Aby pobudzic regeneracje skóry stosuje się też karboksyterapię, którą wykonyjemy w naszym centrum centrymholymed.pl. oraz DermaPen
W przypadku blizn dobrze sprawdza się też zabieg wykonany laserem CO2.
Ostateczną metotę należy jednak ustalić podczas konsultacji w gabinecie lekarskim.

Musi Pani zaczekać kilka miesięcy aż blizna powoli się wygoi. Może Pani smarować maściami np. Kelo-cote lub Scar-repair. Do dostania w aptece.