Jak usunąć blizny po pryszczach?

Mam 20 lat. Odkąd mieszkam w Krakowie pojawiają mi się nieustannie pryszcze. Moja skóra na twarzy w ciągu kilku miesięcy się pogorszyła. Pojawiają się zmarszczki, blizny po trądziku i rany które nie goja się. Gdy wracam do domu to stan skóry poprawia się. Woda w domu wydaję się wtedy miękka i sodka. Mama mówi ze to wina chlorowanej wody w Krk. Kiedy myję twarz to czerwienieje a rany pieczą. Jak mam pielęgnować twarz, myć ją, kiedy w kranie mam toksyczna wodę i jak usunąć blizny po pryszczach?

Najskuteczniejszą dostępną metodą usuwania blizn potrądzikowych jest seria zabiegów z użyciem lasera CO2. Można ją uzupełnić mezoterapią i/lub zabiegami z osoczem bogatopłytkowym. Przy niewielkich zmianach pomocna może być seria peelingów medycznych. Do mycia twarzy polecam używać przegotowanej wody i kosmetyków aptecznych dedykowanych cerze trądzikowej.

Kwalifikacji do zabiegów usunięcia blizn potrądzikowych ze względu na ich wygląd dokonuje lekarz w trakcie konsultacji. Najskuteczniejszą obecnie metodą jest laser frakcyjny CO2. Starannie wykonany zabieg z indywidualnie dobranymi parametrami nie spowoduje powikłań ani długiego okresu rekonwalescencji. Domowe sposoby niestety nie przyniosą zauważalnego rezultatu. Niestety woda w kranie może nasilać zmiany skórne, proponuję stosować do mycia twarzy wodę mineralną lub przegotowaną i ostudzoną wodę kranową.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Do mycia skóry proszę używać płynu micelarnego np. bioderma sensibio

Do pielęgnacji twarzy proszę używać kosmetyków tzw "aptecznych" ukierunkowanych na Pani problemy Do mycia twarzy zalecany byłby dobry płyn micelarny. Jeżeli chodzi o blizny potrądzikowe to najskuteczniejszy będzie laser CO2 Warto umówić się na konsultację w gabinecie medycyny estetycznej i przeprowadzić próbę laserową.

Witam
Najbardziej skuteczną metodą leczenia Pani problemów jest laser frakcyjny CO2. Jednak wcześniej trzeba zregenerować i wzmocnić skórę zabiegami z osoczem bogatopłytkowym i mezoterapią. Dużo poprawę powinny dać również odpowiednio dobrane peelingi. Polecam zwłaszcza kwas pirogronowy.