Jak usunąć ciemne przebarwienie skóry nad górną wargą?

ja można usunąć ciemniejszy odcień skóry nad górną wargą, który nie jest wąsikiem, a efektem jego usuwania, co w efekcie daje ten sam rezultat. Proszę o podpowiedź rozwiązania.pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najefektywniejszymi zabiegami są:
- cosmelan – to niewątpliwie najlepszy na rynku zabieg na przebarwienia. Jest dość kosztowny, ale wart swojej ceny. Większość pacjentek ma zupełne lub prawie zupełne ustąpienie przebarwień. Warunkiem powodzenia jest kontynuowanie leczenia poprzez stosowanie kremu Cosmelan 2 przez wiele miesięcy po zabiegu. Zabieg Cosmelan jest bardzo prosty. Skórę smaruje się musztardowej barwy maską a potem zmywa po kilku godzinach. Przez pierwsze dni po zabiegu występuje zwykle dość obfite złuszczanie, które może wyłączyć z normalnego funkcjonowania. Należy ściśle stosować się do wskazań lekarza odnośnie postępowania pozabiegowego.
- zabiegi laserowe np.: terapia Fraxel Restore
- laser frakcyjny Fraxel
-peelingi chemiczne( ograniczona skuteczność)

Witam serdecznie,
Przebarwienia pozapalne, do jakich należą te po depilacji...są bardzo trudne do usunięcia. Skuteczność zabiegów jest skorelowana w tym przypadku z indywidualną reakcją danego pacjenta.
Rozważyłabym próbę z kwasem azelainowym w kombinacji z glikolowym, Retices CT i kwasem ferulowym z retinolem.
Zakładam dla pocieszenia, że któryś zlikwiduje Pani problem. Wiele pytań wyjaśniłoby się na konsultacji.
Z poważaniem
Agnieszka Gomolińska
kosmetolog/konsultant medyczny

Szanowna Pani
Opisywany cień dobrze poddaje się leczeniu złożonymi peelingami medycznymi zawierającymi mieszaninę kwasów AHA BHA oraz retinolu.Zabiegi takie wykonuje się w gabinecie.Preparatów dostępnych w leczeniu jest wiele.Ja osobiście polecam whitening peel, Nomelan lub Retses CT.
Z poważaniem
dr n med Magdalena Adamiak Kardas

Po pierwsze - potrzebna jest osobista konsultacja i ocena rozległości przebarwień,
Po drugie - dobranie odpowiedniego peelingu,
Po trzecie - wykonanie tego peelingu lub serii peelingów
Po czwarte - stosowanie codziennej ochrony przeciwsłonecznej - krem z wysokim mineralnym filtrem SPF ( nakładanie kilka razy dziennie),
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel