Jak usunąć guzek na większej wardze sromowej?

Na wardze sromowej większej (po jej wewnętrznej stronie, śluzówce) około roku temu wyczułam coś małego (około 3 mm) i twardego, próbowałam to wycisnąć, ale się nie dało. Zaczęło rosnąć (około 1,5 cm), pod koniec czerwca gdy to nacisnęłam, wypłynęła najpierw ropa, a potem krew. Zagoiło się, choć nadal było wyczuwalne coś małego i twardego. Teraz znowu urosło do około 1,5 cm. Dość wyraźne brzegi, jak się naciśnie to wypływa trochę wody/ropy, ale pod skórą tworzy białe twardawe zrosty.

Kaszaki na wargach sromowych najczęściej ustępują samoistnie wskutek pęknięcia zmiany i wyciśnięcia treści np. podczas zwykłego siadania. Można także udać się do ginekologa, który nakłuje zmianę i opróżni ją. Nie warto bagatelizować kaszaka, ponieważ w przypadku zaniedbania, może osiągać spore rozmiary, a stan zapalny może rozszerzyć się na okoliczne tkanki, co będzie skutkowało koniecznością leczenia operacyjnego.'