Jak usunąć nieprzyjemny zapach z ust u dziecka?

Moja 4,5 letnia córka ma nieprzyjemny zapach z buzi. Dbamy o higienę, nie ma żadnych ubytków - wszystkie zabki zdrowe, myjemy je regularnie. Co moze byc przyczyna? Gdzie sie udać z córka? Pediatrę wspominałam o tym ale raczej problem został zbagatelizowany.

Radzę zmienić dietę na przeciwzapalną np GAPS lub paleo, spożywać dużo pokarmów probiotycznych np. kwas buraczany . Gdy sama dieta nie pomoże - wtedy radzę szukać pomocy u specjalisty. Pozdrawiam

U tak małego dziecka nieprzyjemny zapach z ust najczęściej jest wynikiem złej higieny, czasami również zbyt ciężkostrawnej diety, ale w takim wieku to raczej niemożliwe. Zęby u dziecka należy szczotkować min. 2 razy dziennie, ważne jest również, by po wieczornym szczotkowaniu nie podawać maluchowi żadnych przekąsek, mleka, soczków, z napojów – jedynie wodę, ponieważ produkty te są bogate w cukier, skrobię i odkładają się na zębach. Mleczne ząbki są słabiej zmineralizowane i bardziej podatne na próchnicę, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena. Dla tego najlepiej pomagać dziecku w szczotkowaniu, kontrolować, czy robi to w miarę precyzyjnie. Zamiast do pediatry, doradzamy wizytę u pedodonty, czyli stomatologa dziecięcego. 4,5 roku to już odpowiedni wiek na tzw. pierwszą wizytę adaptacyjną, która oswoi dziecko z gabinetem stomatologicznym, urządzeniami, dentystą. Przy okazji stomatolog obejrzy zęby i sprawdzi, czy nie ma początków ubytków. Jeśli próchnica nie jest obecna, wskazana konsultacja u laryngologa lub gastrologa.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl