Jak usunąć pęknięcie na zębie?

Witam. Kilka lat temu między moje jedynki wdała się próchnica niestety przez pewien okres było to zaniedbane i zlekceważone. Teraz tego bardzo żałuje. Miałam już kilka razy zakładaną plombę.. niestety podczas ost wizyty Pani która mnie leczyła obdarowała mnie kolejnym problemem gdyż widać na jednym zębie linie która prawdopodobnie jest efektem pęknięcia... Czy można to jakoś usunąć??

Kreska na zębie może być rysą na szkliwie lub efektem nałożenia na nie wypełnienia. W pierwszym wypadku jest to pękniecie szkliwa i nie powinno to być powodem zmartwienia, jako, że jest to proces naturalny i niczym nie grozi, w drugim należałoby tak poprawić wypełnienie, aby plomba w łagodny sposób przechodziła we własny ząb. Wtedy będzie ona niewidoczna.Tak czy owak powinien to obejrzeć stomatolog. Pozdrawiam