Jak usunąć rozstępy u 13-latki?

Czy mogłabym usunąć rozstępy? Mam 13 lat i to strasznie wygląda. Boję się pokazywać te partie ciała znajomym. Używam ..Bio-oil'u''. Niby się leciutko wygładziły, ale nadal je widać! Czytałam, że nie da się ich kompletnie usunąć...
13 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Cechą charakterystyczną rozstępów u nastolatek jest to, że zazwyczaj znikają one samoistnie. Czasem, w trudniejszych przypadkach mogą pozostawać tylko białe ślady. Zazwyczaj rozstępy u nastolatek nie wymagają jakiegoś specjalnego leczenia. Można zastosować środki zmniejszające widoczność szpecących śladów, jednak z czasem pęknięcia te tak jak wspomniałem powinny same całkowicie zniknąć. Przede wszystkim należy jednak zadbać o odpowiednią dietę. I nie chodzi tu o ograniczenie jedzenia, by utrzymać wagę, a raczej o nabranie zdrowych nawyków żywieniowych, opartych na racjonalnych i regularnych posiłkach. Należy unikać przy tym zbędnych, pustych kalorii.