Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak usunąć rozstępy u 13-latki?

Czy mogłabym usunąć rozstępy? Mam 13 lat i to strasznie wygląda. Boję się pokazywać te partie ciała znajomym. Używam ..Bio-oil'u''. Niby się leciutko wygładziły, ale nadal je widać! Czytałam, że nie da się ich kompletnie usunąć...
13 LAT ponad rok temu

Kurzajki zagrożenia wycinania

Kurzajki to nieestetyczne zmiany na skórze. Aby się ich pozbyć, można je wyciąć. Jednak może to wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Cechą charakterystyczną rozstępów u nastolatek jest to, że zazwyczaj znikają one samoistnie. Czasem, w trudniejszych przypadkach mogą pozostawać tylko białe ślady. Zazwyczaj rozstępy u nastolatek nie wymagają jakiegoś specjalnego leczenia. Można zastosować środki zmniejszające widoczność szpecących śladów, jednak z czasem pęknięcia te tak jak wspomniałem powinny same całkowicie zniknąć. Przede wszystkim należy jednak zadbać o odpowiednią dietę. I nie chodzi tu o ograniczenie jedzenia, by utrzymać wagę, a raczej o nabranie zdrowych nawyków żywieniowych, opartych na racjonalnych i regularnych posiłkach. Należy unikać przy tym zbędnych, pustych kalorii.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, stosuję u pacjentów zabiegi laserowe i mezoterapię conjonctylem. Nic przyjemnego i muszę mieć zgodę rodziców ale zabiegi są bardzo skuteczne. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy