Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak usunąć rozstępy u 13-latki?

Czy mogłabym usunąć rozstępy? Mam 13 lat i to strasznie wygląda. Boję się pokazywać te partie ciała znajomym. Używam ..Bio-oil'u''. Niby się leciutko wygładziły, ale nadal je widać! Czytałam, że nie da się ich kompletnie usunąć...
13 LAT ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Cechą charakterystyczną rozstępów u nastolatek jest to, że zazwyczaj znikają one samoistnie. Czasem, w trudniejszych przypadkach mogą pozostawać tylko białe ślady. Zazwyczaj rozstępy u nastolatek nie wymagają jakiegoś specjalnego leczenia. Można zastosować środki zmniejszające widoczność szpecących śladów, jednak z czasem pęknięcia te tak jak wspomniałem powinny same całkowicie zniknąć. Przede wszystkim należy jednak zadbać o odpowiednią dietę. I nie chodzi tu o ograniczenie jedzenia, by utrzymać wagę, a raczej o nabranie zdrowych nawyków żywieniowych, opartych na racjonalnych i regularnych posiłkach. Należy unikać przy tym zbędnych, pustych kalorii.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, stosuję u pacjentów zabiegi laserowe i mezoterapię conjonctylem. Nic przyjemnego i muszę mieć zgodę rodziców ale zabiegi są bardzo skuteczne. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy