Jak usunąć skrzep po ekstrakcji zęba?

Dzis miałam usuwanie 2 zeby obok siebie dolna lewa 6 i 7 mam wszystko zaszyte i jakieś opatrunki rozpuszczalne włożone.Na tej 7 jest normalny skrzep w dziasle nie duży ale wypełniający dziurę ale za to 6 skrzep jest ogromny i jakby od kilku godzin unosi się sporo ponad dziąsło. Czy to normalne zjawisko? Kiedyś gdy miałam usuwanego zęba skrzep nie był tak wysoki ale nie miałam wtedy szwów

Skrzep to naturalny opatrunek na ranę. Szwy go podtrzymują. Proszę się nie martwić. Delikatnie obchodzić się z okolicą rany przez kilka dni. Ból minie a rany się na pewno zagoją. Proszę nie usuwać skrzepu z rany. Jeżeli jest go zbyt dużo sam odpadnie. Pozdrawiam.

Skrzep krwi tworzy się naturalnie na ranie pooperacyjnej po zabiegu. Stanowi on barierę przed bakteriami, osłania ranę i pozwala jej się prawidłowo zagoić, jest więc jak najbardziej pożądany. Skrzep powinien odpaść naturalnie, samoistnie, dlatego warto unikać jego utraty i obchodzić się delikatnie z tą okolicą. Proszę unikać przeżuwania jedzenia daną stroną jamy ustnej, urazów mechanicznych czy zbyt niskich/gorących temperatur. Najlepiej jeść miękkie produkty o letniej temperaturze oraz delikatnie szczotkować zęby, by nie naruszyć skrzepu.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl