Jak usunąć ten defekt u niemowlaka?

Witam, mój 4 miesięczny synek, urodził się z lekko opadająca lewą powieką. Jego lewe oczko wygląda jakby było zmęczone, zaspane, nie otwiera do końca. Powieka, wygląda tak jakby była bardziej otłuszczona. Ostatnio zauważyłam także, że dziecko lekko przekręca główkę w prawą stronę, myślę, że jest to spowodowane tą powieką. Podejrzewam, że to ptoza. Zastanawia mnie jak usunąć ten defekt, czy jeśli konieczna będzie operacja to kiedy najlepiej ją wykonać z myślą o dobru dziecka.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana jest kontrola u neurologa oraz okulisty, po badaniu bedzie można coś doradzić.
Pozdrawiam