jak usunąć zgrubienie w ustach po stosowani kwasu hialuronowego?

Witam!!! Pięć miesięcy temu miałam wstrzykiwany kwas hialuronowy w usta. Usta dochodzily do siebie ponad dwa tygodnie. Teraz na jednej stronie (bliżej środka) zrobił mi się gul (taka kulka) . Gul ten był wyczuwalny zawsze, jednak teraz jest bardzo widoczny. Wygladam jakbym była spuchnięta z jednej strony. Usta sa nierównomie. (poniesione z jednej strony) . Co może być tego przyczyną? Dlaczego po tak długim czasie ta kulka jest tak widoczna? Jak mozna sie tego pozbyc?

Usieciowany kwas hialuronowy może utrzymywać się rok a niekiedy nawet dłużej. Najprawdopodobniej zgrubienie jest spowodowane za dużą ilością kwasu hialuronowego w tym miejscu - polecam rozpuszczenie go lekiem hialuronidazą (ze względu na możliwość reakcji alergicznych należy wykonać próbę uczuleniową i podawać ten lek tylko w gabinetach lekarskich przygotowanych do leczenia reakcji alergicznych).

Można spróbować metodami rozgrzewającymi (np.Pelleve) spowodować szybszy rozpad kwasu. Z hialuronidazą w ustach byłbym bardzo ostrożny. Najlepiej skonsultować to z lekarzem, który wykonywał zabieg.