Jak usuwa się leżące zęby?

Rok temu przy wizycie u stomatologa dowiedziałem się że mam ósemkę która leży i dodatkowo jest zarośnięta, wystaje jej tylko kawałek i na dodatek sie psuje chyba bo czuję językiem byłem zdecydowany na usunięcie tej kaleki porobiłem zdjecia poszedłem umówić się na wizytę a Pan stomatolog " no przyjemne to nie będzie" ręce mi opadły i chodzę do dziś z tym zębem bo tak mnie Pan stomatolog wystraszył.

Zabieg usunięcia zatrzymanej (schowanej częściowo lub całkowicie w kości) ósemki wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Taki zabieg wiąże się z nacięciem dziąsła i jeśli jest taka konieczność usunięciem kawałka kości nad zębem by go usunąć. W zależności od ustawienia zęba zabieg może trwać krótko lub dłużej. Na pewno nie powinien się Pan martwić. Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości i pytania warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym lub innym chirurgiem stomatologicznym.