Jak usuwać czerwone ślady po krostach?

Witam! Aktualnie mam problem z czerwonymi śladami po krostach, głównie na policzkach . Wcześniej,w okresie jesiennym i wiosennym chodziłam na zabieg mikrodermabrazji , który bardzo mi pomagał w zwalczaniu tych śladów. Czy mogę ewentualnie poddać mikrodermabrazji tylko te miejsca ze śladami i po zabiegu używać kremów z filtrem i nie opalać twarzy? Czy to wystarczy,aby nie powstały przebarwienia? Czy jest może inny sposób na usunięcie przebarwień?

Najlepiej udać się do odpowiedniego specjalisty (kosmetologa, lekarza medycyny estetycznej), który oceni i indywidualnie dobierze zabiegi i preparaty, które zniwelują zmiany. Mogą to być przebarwienia pozapalne po przebytych zmianach trądzikowych. Z mniej inwazyjnych zabiegów polecam mikrodermabrazję, peelingi chemiczne (czyli zabiegi złuszczające) w serii. W trakcie kuracji należy stosować preparaty ochronne, dodatkowo zaleca się preparaty rozjaśniające.