Jak usuwać zaskórniki zamknięte?

Dzien dobry. Mam 21 lat i ogromny problem z zaskornikam zamknietymi. Są na skroniach,czole i brodzie. Stosowalam juz wiele kosmetykow i dermokosmetykow. Bylam na oczyszczaniu i kosmetyczke o nic nie pomaga. Ciagle pojawiaja sie na nowo. Od kilku miesiecy nie uzywam podkladow, niczego co moze "zapychac" skore, lecz nic nie pomaga. Prosze o jakies rady jak moge zwalczyc ten problem .

Lek. Michał Lenard

Zmiany powinien ocenić dermatolog, który zdecyduje o odpowiednim leczeniu. Pozdrawiam!

Dzień dobry, czynnikiem wywołującym problem zaskórników może być zarówno nieodpowiednia pielęgnacja bogata w substancje blokujące ujścia gruczołów łojowych, jak i nieodpowiednia dieta, duża ilość stresu, czy zaburzenia hormonalne. W celu próby ustalenia podłoża Pani problemu, jak również możliwości wyeliminowania Powinna udać się Pani na konsultację specjalistyczną. Należy pamiętać, że nawet po rozwiązaniu problemu, często potrzebna jest odpowiednia terapia wspomagająca, która będzie zapobiegała nawrotowi Pani problemu. W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.