Jak utrzymać dobre relacje z teściową chorą na Alzheimera?

Co mam robić,jak mam w domu teściową chorą na aidschalmera? Jestem z tym sama z mężem bo rodzeństwo męża za bardzo się nie interesuje. Tylko dzieci patrzą jak płacze,i chcą żebyśmy się wyprowadzili.Jeszcze z teściem mam na pieńku,wcale z nim nie rozmawiam.Chodzę do psychologa ale to mi nic nie daje...Co mam z tym faktem robić??? Proszę o poradę i pomoc......EWA

W psychoterapii potrzebna jest motywacja, cierpliwość i zaangażowaną współpraca z psychologiem. Choć często to trudne, a zmian oczekuje się jak najszybciej, to jednak proces psychoterapii jest procesem czasochłonnym. Zachęcam do dalszych spotkań z psychologiem, a także pracy z nim nad wątpliwościami i poczuciem braku postępów. To także jest ważny materiał, który można wykorzystać z procesie psychoterapii.

Dzień Dobry Pani,

Położenie w którym się Pani znalazła jest dla Pani bardzo obciążające psychicznie i fizycznie, dlatego ucieszyło mnie, ze szuka Pani rozwiązania dla Siebie i swojej Rodziny.
Proszę sięgnąć po pomoc do Rodzeństwa pani Męża.

Chcę Pani powiedzieć, że to nie jest tylko Pani zadanie, żeby brać pełną odpowiedzialność wraz z obowiązkami, nad Pani Teściową, kiedy jest też Rodzeństwo Pani Męża, z którym należy podzielić się obowiązkami nad Pani Teściową, która jest chora i potrzebuje 24-godzinnej opieki, obecności i wsparcia.

Proponowałabym, żeby zwróciła się Pani telefonicznie do całodobowego i bezpłatnego
Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie (12 421 92 82), gdzie po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy, otrzyma Pani potrzebną Pani pomoc i wskazówki, co i jak zrobić, żeby pomóc sobie, swojej Rodzinie i Pani Teściowej, czego Pani serdecznie życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, korzysta Pani z psychoterapii, jeżeli nie widzi Pani efektów pracy, proszę porozmawiać o tym z psychologiem. Psychoterapia to proces w którym ważna jest motywacja i zaangażowanie. Jeżeli uznają Państwo że taka będzie potrzeba może Pani skorzystać z pomocy u innego psychologa. Rozumiem że ma Pani trudność w poradzeniu sobie z sytuacją w domu. Proszę się zastanowić jakiej pomocy Pani oczekuje, zastanowić się spokojnie nad tym z rodziną. Wyprowadzka jest jedną z możliwości. Pozdrawiam serdecznie