Jak utrzymać idealną wagę ciała?

Czy przy wzroście 168 waga 47 to dobra waga? Od 4 miesięcy jestem na diecie redukcyjnej, jem 4 posiłki dziennie wcześniej ważyłam 55/6 kg. Czasami pozwalam sobie na drobne odstępy od diety raz lub czasem dwa razy w tyg. Pomimo tego waga leci w dół. Co zrobić by utrzymać wagę? Aby nie schudnąć i nie zgrubnąć

witam serdecznie,
Pani idealna waga to ok. 58-60 kg. Nie powinna Pani już więcej chudnąć, a tym samym kontynuować stosowania diety redukcyjnej. Drobne odstępstwa, które Pani robi widocznie nie pokrywają zapotrzebowania energetycznego, które Pani ma. aby utrzymać wagę powinna Pani stosować dietę o kaloryczności odpowiadającej aktualnemu zapotrzebowaniu (bez redukcji).
pozdrawiam
mgr Karolina Czyrwik
dietetyk