Jak utrzymać wagę i nie przytyć? Pomocy

Witam, Ostatnio stosowałam dość rygorystyczną dietę bo chciałam schudnąć... Wiem, że to niezdrowe... Stąd moje pytanie jak teraz powrócić do normalnego żywienia tak aby nie przytyć? Bo słyszałam że po takiej diecie zawsze się później przytyje i to bardziej niż przed dietą... POMOCY Co jeść w ogóle?;/

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Jeśli Pani dieta dostarczała o wiele mniej energii niż wynosi dzienne zapotrzebowanie organizmu należy po jej zakończeniu bardzo uważać. Raptowny powrót do dawnego stylu odżywiania się rzeczywiście może spowodować powrót kilogramów. W codziennej higienie żywienia po odchudzaniu należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Najważniejsza z nich to regularność.

Prawidłowy schemat to od 4 do 6 posiłków w ciągu dnia, zjadanych co 2 do 4 godzin. Pierwszy powinien być zjedzony zaraz po wstaniu z łóżka, ostatni co najmniej 3 godziny przed pójściem spać. Przy tak rozłożonych posiłkach przewód pokarmowy pracuje prawidłowo i optymalnie, co stymuluje prawidłową przemianę materii i minimalizuje ryzyko przytycia. Oczywiście pod warunkiem że będzie pani wybierała potrawy i produkty zalecane przy zdrowym odżywianiu. W skrócie to takie które mają w sobie mało tłuszczu, cukru i soli.

Proszę wzbogacić swoją dietę w warzywa i owoce oraz pamiętać o piciu do co najmniej 1,5 litra wody niegazowanej. Dobrym sposobem na utrzymanie prawidłowej masy ciała zaraz obok racjonalnego odżywiania się jest sport. Idzie wiosna, dni będą coraz dłuższe i cieplejsze. Warto więc wybrać się na spacer, rower czy przebieżkę. Aktywność fizyczna to doskonały przyjaciel pięknej sylwetki.