Jak utrzymać wagę po odchudzaniu i o ile ograniczyć ćwiczenia?

Mam 19 lat. Ponad 4 miesiące temu postanowiłam schudnąć, ponieważ ważyłam 66kg przy 164cm wzrostu, teraz ważę 53-54. No w sumie dużo ćwicze, diete też mam, ale bardziej się na ćwiczeniach skupiłam. Jak mam utrzymać tą wage? Wiem, że nie moge przestać calkowicie ćwiczyć, ale do ilu moge to ograniczyć? aktualnie ćwicze 2,5h.

Dobre nawyki to np:
- regularne spożywanie posiłków
- zamiana białego chleba i makaronu na pełnoziarniste
- zamiana białego ryżu na ryż brązowy
- ograniczenie fast foodów
- zamiana słodyczy na owoce
- picie wody zamiast napojów słodzonych

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia i szczupłej sylwetki. Dlatego warto jest wybrać taki rodzaj sportu, który Pani lubi żeby nie myśleć o tym ile godzin musi Pani jeszcze ćwiczyć, tylko iść na trening z przyjemnością. Człowiek powinien być aktywny każdego dnia. Aktywność to także spacery i fizyczne prace domowe.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl