Jak utrzymać związek na odległość?

Witam, jestem 20 latkiem który mieszka sam i pracuje w Szwecji, od 9 miesiecy mam dziewczyne w Polsce na Śląsku, mamy związek na odległość, który nie jest łatwy, bo widujemy sie bardzo rzadko, póki co spotkaliśmy sie 2 razy, a poznaliśmy sie wogóle na facebooku jak już mieszkałem za granicą, kocham ją nad życie, lecz jak sobie radzic ze związkiem na odlegość i tęsknotą? Strasznie mnie i ją to czasem boli, dużo rozmawiamy ale to nie jest wszystko, potrzebuje porad, pomocy, z góry dziękuje.

Zakochanie to pierwszy krok do miłości. Ale to wspólny czas, spędzany razem, bliskość i zaangażowanie naprawdę buduje związek. Rozłąkę da się wytrzymać jakiś czas, jeśli potem przychodzi czas na rzeczywiste bycie razem i bliskość. Jeśli myślą Państwo o sobie poważnie lub żeby myśleć o sobie poważnie ta sytuacja będzie musiała się zmienić. Wiem, że nie jest to łatwe, czy możliwe w najbliższym czasie. Ale zachęcam do przemyślenia możliwości. Bo wiele lat podobnego związku-bez bliskości- może także przenieść frustrację, tęsknotę i zranienia, zamiast oczekiwanego spełnienia.

Warto zastanowić się i wspólnie porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach dotyczących związku w przyszłości. Czy obecna sytuacja jest jedynie czasowa i któreś z Państwa będzie mogło podjąć na przykład decyzję o wyjeździe? Z tego co Pan pisze, duża odległość jest trudnością zarówno dla Pana, jak i Pana dziewczyny. Oboje oczekujecie częstszych spotkań co jest naturalne w przypadku osób darzących się uczuciem. Spotkaliście się Państwo 2 razy, może warto zaplanować razem jakiś wyjazd i lepiej się poznać?

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak