Jak uwolnić się od byłego partnera po rozstaniu?

Witam. Mój były partner z którym mam 2letnia córeczkę po rozstaniu neka mnie telefonami i esemesami wyzywa grozi mi i mojej rodzinie jak i przyjacielowi. Podczas naszego związku dochodziło do reki czynów z jego strony (nie mam obdukcji). Byłam na policji jednak sprawę umożliwi ponieważ zdążyło się to raz (groźby i wyzwiska) teraz złożyłam kolejne doniesienie o nękaniu o różnych porach dni i nocy oraz o wyzywanie (dowody w formie połączeń i esemesów) sprawa trafiła na drogę sądową. Jestem wykończona psychicznie, posiadam wsparcie rodziców lecz byłego partnera nie powstrzymuje nic by zaprzestać swoich zakochan. Sprawa o alimenty już była, sprawa o kontakty z dzieckiem w toku, ograniczenie władzy rodzicielskiej ojcu (czekam na termin) dziecko nie zna dobrze ojca, nie jest do niego przyzwyczajone jak i odwrotnie. Były momenty że widzieli się raz na miesiac tylko w mojej obecności i mieści zamieszania dziecka. Co mogę jeszcze zrobić, czego nie robić? :( pomocy !

Witam,

wymagana jest opinia biegłych (psychologa sądowego), w sprawach o uregulowanie kontaktów z dzieckiem, na tej podstawie można wyciągać wnioski i wdrożyć program naprawczy, np. psychoterapia, opinia dotyczy rodziców i dziecka - w związku z tym postanowienie sądu, trzeba wszystko prawnie uporządkować.

Pozdrawiam serdecznie

Proszę Pani,
Proszę poszukać mediatora (w poradni zdrowia psychicznego lub innej poradni), który spróbuje wynegocjować prawidłowe kontakty pomiędzy Państwem a związane też z dzieckiem. Dziecko powinno znać ojca bez względu na to jaki on jest; nie zna ojca, bo Pani do tego nie dopuszcza. Być może takie rozsądne postępowanie da lepsze rezultaty da lepsze rozwiązania niż wyzwiska i awantury. Warto rozpoznać potrzeby drugiej strony.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl