Jak uwolnić się od prześladowania przez byłego męża?

Co zrobić, żeby mój były mąż przestał mnie preśladować? Rozstałam się z moim byłym mężęm 25 lat temu. Formalnier rozwiedlśmy się 17 lat temu. Pomimo, że nie mieszkamy razem, ja zerwałam z nim wszystkie kontakty to człowiek ten nadal istnieje w moim życiu. Zaprzyjaźnił się z sędzią sądu karnego. Obaj angażują różne osoby do przesladowania mnie, W sązie z powodu sędziego, który jest narkomanem i kolegą mojego eks, dzieją się cyrki. Formalna drga skarg nie przynosi żadnych efektów. ewa

Jeśli toczą się sprawy, może Pani poprosić o zmianę Sądu, ze względu na Pani sytuację (trzeba to umotywować). Oczywiście w tej sytuacji musi się Pani zwrócić z wnioskiem do Sądu, droga formalną.

Pani Ewo,

z opisu sytuacji wnioskuję, że żyje Pani w dużych nerwach i stresie. Czuje się Pani osaczona i tak naprawdę bezradna w opisanej sytuacji. Czy rozważała Pani kontakt z psychologiem? Podczas rozmowy ze specjalistą, mogłaby Pani przyjrzeć się tej sytuacji na nowo, bardziej z dystansu. Być może wtedy zobaczy Pani więcej możliwości działania w danej sytuacji. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie też Pani mogła na spokojnie zaplanować stosowne kroki prawne.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Jeżeli droga formalna (sądowa) upada. To polecam zwrócenie się do mediów: gazet lub telewizji. Tych sędziowie i nie tylko, boją się panicznie.
Polecam też Fundację Centrum Praw Kobiet.
TELEFON ZAUFANIA (22) 621 35 37
dyżur psychologa: od poniedziałku do piątku, oprócz czwartków w godz. 10.00-16.00
dyżur prawny: czwartki w godz. 10.00-16.00
Pozdrawiam