Jak uwolnić z ciała napięcie nerwowe?

Witam od dłuższego czasu czuje wewnętrzne napięcie nerwowe czuje jak wszystko się we mnie gotuje jestem nerwowa wszystko mnie drażni czuje napięte mięśnie. Proszę mi powiedzieć jak rozładować z siebie te napięcie żeby to zeszlo ze mnie. Jak je uwolnić z ciała?

Witam!
Wskazana porada psychologiczna i ew. cykl psychoterapii. Dobrze także robi ruch,wysiłek fizyczny, treningi autogenne, ew. filozofia sztuk walk wschodu i zapanowanie nad swoim ciałem i swoimi emocjami. Najlepiej skontaktować się z psychologiem i poddać się psychoterapii.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam,

Napięcie w ciele spowodowane stresem można uwolnić relaksacją, kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne, Zalecane są ćwiczenia fizyczne, pływanie, spacer, jazda na rowerze, ogólnie przebywanie na świeżym powietrzu, wskazane są masaże - hydromasaże, ciepłe kąpiele.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej aby zastanowić się nad przyczyną niepokoju, jak sobie radzić w sytuacjach dla Pani trudnych. Aby poradzić sobie z napięciem może Pani skorzystać z ćwiczeń relaksacyjnych z komentarzem jak trening Jacobsona lub Schulza. Wiele takich utworów można znaleźć na YouTube. Przesyłam link do strony: http://relaksacja.pl/relaksacyjne/relaksacja_mii.html
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl