Jak uzupełnić braki magnezu?

Jak uzupełnić braki magnezu? Czy dostępne preparaty w aptekach są skuteczne i dobrze się wchłaniają? Czy wystarczy spozywac jakies produkty zawierajace magnez?

Dzień dobry,
Zachęcam do spożywania magnezu znajdującego się w naturalnych źródłach tj.: zielone części roślin, kiełki, otręby, produkty zbożowe z pełnego przemiału, rośliny strączkowe, kukurydza, banany, orzechy, migdały, kakao, czekolada, mniej w produktach zwierzęcych (mięso, mleko i przetwory).
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,

Nie polecam suplementów z magnezem, ponieważ ich wchłanialność jest niewielka i moim zdaniem to wyrzucanie pieniędzy w błoto... Najwięcej magnezu dostarczy Pani z produktów spożywczych. Zalecam regularne spożywanie takich produktów jak : otręby pszenne, migdały, kasza gryczana, orzechy, płatki owsiane i żytnie, kakao, fasola biała, figi

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk