Jak uzyskać smukłą sylwetkę?

Chciałabym się dowiedzieć, w jaki sposób można skutecznie i trwale wyrzeźbić sylwetkę. Jaka powinna być moja dieta (Grupa krwi AB)? Mam problem z nogami. Po wewnętrznej stronie nóg wystaje mi tłuszczyk. Chciałabym też mieć płaski brzuch. Kuszą mnie różne diety, ale boję się efektu jojo. Ważę 56 kg i mam 165 cm wzrostu. Bardzo proszę o pomoc!
ponad rok temu

Witam!

Pani wskaźnik masy ciała BMI wynosi 20,5, a więc jest w normie - nie ma Pani nadwagi. Diety wybierające produkty według grupy krwi nie mają żadnych naukowych podstaw. Podobnie jak większość innych diet. Najlepszym sposobem na zachowanie dobrej sylwetki i zrzucenie zbędnych kilogramów jest racjonalne, zdrowe żywienie połączone z aktywnością fizyczną. Zmiana nawyków żywieniowych gwarantuje brak efektu jo-jo i zachowanie prawidłowej masy ciała przez całe życie. Trzeba się tylko tych zasad nauczyć, wprowadzić w życie i do nich przyzwyczaić. Oto one:

- regularne jedzenie - powinno się jeść 5 posiłków dziennie o stałych porach;
- codzienna aktywność fizyczna: bieganie, ćwiczenia w domu;
- warzywa lub owoce w każdym posiłku;
- produkty mało przetworzone, naturalne, w tym: pieczywo i makarony razowe, ryż najlepiej brązowy, otręby pszenne lub płatki owsiane;
- woda niegazowana w ilości ok. 2 litrów dziennie;
- nabiał (jogurty, kefiry, sery twarogowe) chudy - do 1,5% tłuszczu;
- gotowanie, duszenie lub pieczenie bez tłuszczu;
- chude ryby (dorsz, mintaj) - minimum 2 razy w tygodniu;
- unikanie tłustych mięś i wędlin (wieprzowina), kiełbas, pasztetów, słodyczy, słonych przekąsek (orzeszków, paluszków, chipsów, krakersów), słodzonych napojów gazowanych typu cola.

Dwie główne zasady - częste, małe posiłki o stałych porach + codzienna aktywność fizyczna. Zwłaszcza ta ostatnia pomoże skutecznie i trwale wyrzeźbić sylwetkę.