Jak w 6 miesięcy schudnąć 15-20 kg ?

Witam. Mam 14 lat, ważę 75 kg przy wzroście 172 cm. Bardzo mi zależy na tym, aby schudnąć w 6 miesięcy 15-20 kg. Czy to możliwe przy ograniczeniu jedzenia i ćwiczeniach? Mam duży brzuszek, bardzo chciałabym się go pozbyć :/, ale już nie wiem, co mam robić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam .

Witam!

Twoje BMI wynosi 25,4. Na siatce centylowej odpowiada to 97 centylowi, oznaczającemu otyłość. Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę. Jesteś bardzo młoda i Twoje odchudzanie powinno przebiegać pod okiem wykwalifikowanego specjalisty (dietetyka pediatrycznego). Warto także zdiagnozować przyczyny problemu nadmiaru kilogramów. Powinnaś udać się do lekarza w celu wykonania niezbędnych badań.

Z diety należałoby wyeliminować: cukier dodawany do herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam