Jak w dwa tygodnie zrzucić zbędne kilogramy i zgubić brzuszek?

Nazywam się Olga i jestem dziewczyną. Mam 13 lat i przy wzroście 162 cm ważę 49 kilogramów. Codziennie jeżdżę na rowerze i spaceruję. Często bywam na basenie. Jesem aktywna na lekcjach w-f. Nigdy się nie odchudzałam, gdyż nigdy nie przywiązywałam wagi do masy swego ciała i zawsze byłam chuda. W mojej rodzinie nikt nie jest anorektykiem ani osobą otyłą. Jem dość mało, lecz często. Ograniczam cukry i fast-foody. Nie lubię swojego ciała. Czuję, że przez dojrzewanie przybyło mi kilka kilogramów, oponka na brzuszku. Pogrubiły się też moje uda. Chciałabym zrzucić kilka kilo. Jaka jest dla mnie idealna waga? Olga

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 18 i odpowiada wartości około 50 centyla na siatkach centylowych. Znaczy to, że połowa dziewcząt w Twoim wieku ma podobną masę ciała i jest to waga idealna. Na pewno w dużej mierze zawdzięczasz to swojemu aktywnemu trybowi życia oraz zdrowemu odżywianiu.

To naturalne, że w okresie dojrzewania u kobiet przyrasta tkanka tłuszczowa w okolicy bioder, pośladków i brzucha, powiększa się miednica i zaokrąglają kształty. Początkowo możesz mieć problem z akceptacją tego, ale za jakiś czas, kiedy większość koleżanek również nabierze kobiecych kształtów, nie powinno to być dla Ciebie tak zauważalne. Wygląd ud i brzucha możesz kształtować wykonując odpowiednie ćwiczenia (www.abccwiczenia.pl). Dieta nie jest wskazana, ponieważ Twoja masa ciała jest w normie, a organizm potrzebuje większych ilości składników odżywczych, aby sprostać tym wszystkim przemianom.

Pozdrawiam