Jak w krótkim czasie zrzucić około 3-5 kg?

Mam 15 lat, 162 cm wzrostu i ważę 55,5 kg. Wiem, że moje BMI jest w normie, lecz chciałabym pozbyć się kilku centymetrów z ud i brzucha.Ostatnio w dość szybkim czasie przytyłam około 4 kg. Może jest to związane z faktem, że rosnę. Jak szybko mogę zrzucić parę kilogramów? Regularnie trenuję pływanie (raz w tyg., ok. 2,2 km w 45min) i jestem w stanie wykonywać trudne i męczące ćwiczenia. Dodam, że w udach mam 53 cm, w talii 73 cm, a w biodrach 83 cm :)
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 21 i znajduje się około 50 centyla, więc masa ciała jest idelana. Nie powinnaś się odchudzać, aby sobie nie zaszkodzić. Rośniesz i rozwiajsz się, więc to naturalne, że zmieniają się proporcje Twojego ciała, jego wrozst i waga. Skup się na aktywności fizycznej, dzięki której możesz kształtować swój wygląd, a jednocześnie przyniesie Ci ona korzyści zdrowotne. Zaleca się przynajmniej 30 minut ćwiczeń dziennie jako profilaktykę schorzeń cywilizacyjnych. Jeśli chcesz zmienić kształt brzucha i ud, wykonuj ćwiczenia na dolne parie ciała, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Oprócz pływania polecam też jazdę na rowerze, marszobiegi, długie spacery, jazdę na rolakch oraz zajęcia fitnes ATB (brzuch, pośladki, uda).

Pozdrawiam